Království železnic - Praha (23.10. - 23.10. 2011)

Kronika 2011 Zobrazit fotogalerii

V neděli 23.10.2011 jsme se dopoledne sešli na Hlavním nádraží a společně se vypravili za dobrodružstvím plným mašinek a kolejí. Nejprve jsme historickým motoráčkem z Hlavního nádraží vyrazili do stanice Praha Stodůlky. Krásný výhled na pražská panoramata nám trochu kazila mlha, ale i tak jízda úžasnými zákoutími našeho hlavního města byla zážitkem. Ze stanice Stodůlky jsme se vydali procházkou přírodním parkem Košíře-Motol. Naším cílem byla jedna z jeho částí – park Cibulka s vyhlídkovou věží. Mezi vysokými stromy, přes které nebyly vidět žádné domy nebo vysílače, si člověk nepřipadal ani jako v Praze, ale spíše někde v lesích, třeba těch našich bezdružických?. Toňas cestou vyhlásil soutěž o nejkrásnější podzimní list a odborná komise ve složení Bari a Toňas vyhlásila na vršku rozhledny tři vítěze, ovšem za snahu byli nakonec odměněni všichni. Po krátké pauze na obídek a hře Cukr, káva, limonáda naše kroky konečně směřovaly do Království železnic. Tam jsme měli možnost nejen si prohlédnout krásné modely mašinek a kolejí, ale také jsme se dozvěděli, jak se všechny modely ovládají a jak to celé funguje. Také byli oceněni vítězové soutěže s mašinkou Tomášem, kteří si odnesli domů zajímavé ceny. Doufám, že se všem zúčastněným na našem společném výletě líbilo, a že se uvidíme zase příště.

Jana