Návštěva ZOO - Praha (16.5. - 16.5. 2009)

Kronika 2009 Zobrazit fotogalerii

Tak takový výlet tu ještě nebyl! Návštěva Zoo byl jen takový nápad vytáhnout děti v Praze někam, kde se bude líbit jak malým, tak velkým ;-) Podařilo se nám získat penízky od Magistrátu města Prahy a tak mohl být celý den pro všechny zadarmo. Možná proto byl takový zájem, možná proto, že za zvířátky se jde každý rád podívat.
Sraz byl hned ráno na Rašínově nábřeží, odkud odplouval parník do Troje. Někdo s námi byl poprvé a někdo s námi byl už mnohokráte. Naše skupinka 21 dětí tak mohla vyplout po Vltavě vyhlídkovou jízdou Prahou, která trvala přes hodinu. Počasí se od rána mračilo, chvílemi poprchávalo, ale to nám náladu nezkazilo, zvířátka nikam neutečou ?. V Zoo jsme nejdříve společně prošli horní část – indonéskou džungli a roztomilé gibonky, lední medvědi, vydry, hmyz všeho druhu v Africe zblízka a došli jsme kolem losů a antilop až k žirafám, které volně pochodovaly ve výběhu a koukaly, který strom oškubat. Naše Péťa je v Zoo jako doma, tak nám ke zvířecímu zákulisí vždycky něco zajímavého řekla. Udělali jsme společné foto a zamířili jsme ke klokanům, vlkům, zubrům až k občerstvení s dětským hřištěm. To už nás docela bolely nožky, takže jsme si odpočinuli, doplnili síly svačinkou a modrou ledovou tříští a šlo se dál. Celou cestu jsme pozorně četli informační tabule, protože jsme rozdali vědomostní kvíz o obyvatelích Zoo, za který byla nejlepšímu týmu slíbená věcná odměna. Zamířili jsme zpět v hlavnímu vchodu, kde následoval vytoužený rozchod. To už bylo krásné slunečné počasí, odložili jsme mikiny a skupinky dětí se vydali na vlastní průzkum Zoo. S většinou jsme se sešli na cvičení slonů, kteří nám ukázali jak umí válet kládu nebo stříkat vodu. Já jsme se moc těšila na gorilku Moyu, ale bohužel jsme ji neviděli, protože jejich výběh se zrovna čistil. Dětem se moc líbila dětská Zoo, kde si mohli sami pohladit a nakrmit nejrůznější zvířátka, za vidění stály také vzácní gaviály, legrační tučňáci nebo divoké šelmy…zkrátka bylo toho dost a dost a myslím, že každý si našel svého zvířecího favorita. Nakonec všichni dostali malý suvenýr na památku, kvíz vyhrál František a odnesl si hrnek s gaviálem.
Počasí se nakonec vydařilo, pražská Zoo je moc pěkná a má se čím pochlubit, určitě se tam musíme někdy vrátit.

Vendy